Výuka japonštiny

Se svojí ženou Ely nabízíme vyučování japonského jazyka přes Skype.

Co můžete očekávat?

Pakliže nebude vaším přáním opak, v hodinách běžně postupujeme dle studentových schopností poměrně rychle, protože oba pohrdáme kurzy, které se ze svých žáků snaží s prominutím pouze "vytřískat" co nejvíc peněz a za půl roku se s nimi nedostanou ani ke slovesům. Tato praxe je bohužel stále velmi oblíbená.
Zároveň studentům japonskou gramatiku vysvětlujeme do hloubky tak, aby se sami uměli co nejlépe vyjadřovat a chápali, jak tento jazyk funguje. Pouhé učení se frází bez hlubšího porozumění tomu, jak do sebe dané kousky "puzzlí" zapadají, je bohužel opět další z neduhů, který bychom rádi vymýtili.

Netřeba shánět nějaké učebnice, učíme z vlastních materiálů, které jsou ušité na míru našim hodinám. Rychlost výuky a množství opakování se potom odvíjí čistě od vašich potřeb, můžeme to vzít tím zmíněným svižným tempem nebo klidně i pomaloučku polehoučku. Všechno záleží na vás, včetně délky hodiny. Na ceně se domluvíme individuálně. Pokud máte tedy o tento orientální jazyk vážný zájem a naše nabídka vás zaujala, nebojte se nás kontaktovat na e-mailu: pekaberu@gmail.com.

Naše kvalifikace

Oba máme s výukou bohaté zkušenosti nejenom z praxe, kterou jsme absolvovali na Univerzitě Palackého v Olomouci v rámci studia japonské filologie, ale zároveň se již můžeme pyšnit mnoha spokojenými studenty, pokud si zrovna vzpomeneme poprosit si o nějaké ty reference. Já mám bakalářský titul, Astrak se zase může zaštítit certifikátem úrovně N1 (nejvyšší) z mezinárodních jazykových zkoušek JLPT a bakalářským (brzy magisterským) titulem.

Pokud se chcete naučit japonsky a neumíte nic nebo jenom pár náhodných slovíček a frází, tak chci nejprve říct, abyste neztráceli čas a peníze se všelijakými učebnicemi a internetovými stránkami pro samouky, jako jsem to naivně na začátku dělala já, než mi došlo, že prostě nejsem jazykově nadaný génius a že průměrný člověk jako já nemá prostě tímhle způsobem šanci. Proto rozhodně doporučuji si najít nějakého učitele, konkrétně v mém případě právě Ely. Kromě toho, že její trpělivost se mnou je nadlidská, dokázala do mě efektivně nahustit tunu informací za velmi krátký čas, vše srozumitelně vysvětluje (pro případy jako já klidně i víckrát), občas výklad prokládá kulturními a geografickými vsuvkami, tak jsou hodiny s ní zábavné, rychle utíkají a Ely je moc přátelská, takže je to spíš povídání s kamarádkou, než nějaká výuka jako ve škole. Hodiny jsou flexibilní, lze se domluvit na jiných časech nebo datumech, pokud zrovna nestíháte. Je také možné požádat o přizpůsobení výuky určité oblasti, které se budete chtít hlouběji věnovat (což lze pochopitelně až po tom, co bude možné stavět na nějakých základech), to je také podle mě velké plus. Jako člověk žijící na vesnici navíc velmi oceňuji výuku po Skypu, je to pro mě hodně pohodlné, protože nemusím nikam dojíždět. Dostávám vlastnoručně a moc hezky sepsaná originální skripta, takže nemusím kupovat žádné další učebnice. Chodím ještě na střední školu a celé své kapesné investuji momentálně do poloviny ceny kurzů (druhou půlku platí rodiče) a rozhodně svých peněz nelituji a stojí mi to určitě za to. Byla jsem požádána, abych napsala také nějaké nevýhody nebo něco, co se mi třeba nelíbí, ale i když jsem přemýšlela a přemýšlela, nic mě prostě nenapadlo. -Eliška K.

S výukou jsem byl nadmíru spokojen, bylo to super. Před nečekaným přerušením našich hodin jsem si dokázal osvojit základy gramatiky a několik hlavních frází nutných pro přežití v Zemi vycházejícího slunce. -Roman Hudec

Výuka je kvalitní, lektor Petr látku probírá srozumitelně, důkladně vysvětlí každou maličkost do posledního detailu, výklad prokládá nezbytnými a zajímavými vsuvkami ohledně japonských reálií, které pomáhají porozumět některým gramatickým jevům. Průběžně si skrze předpřipravená cvičení všeho druhu testuje, jestli výklad chápete. Obrovská výhoda je, že k výuce nepotřebujete kupovat žádnou učebnici. Lektor má, jak už jsem naznačil, pro výuku připravené své výborně a srozumitelně zpracované pracovní listy, které obsahují gramatiku na celou jednu lekci a samozřejmě slovní zásobu a znaky, které se na danou kapitolu vážou. Pro mě osobně jedny z nejlépe investovaných peněz. -Jirka T.

Žádné komentáře:

Pravidelní čtenáři