Více o mně

Takže představení verze 0.8 a i to bude zatraceně moc, ale třeba to někoho bude zajímat, i když osobně mám za to, že nejsem zrovna ideální materiál ke stalkování.

Všechno to začalo v roce 1992… co? To je moc daleko? No jo pořád, já to teda posunu. Přitom v tom lokálním kultu ó velkého Cthullu byli strašně fajn lidi, ovšem takové zbytečné natahování by vás tuplem nikoho nezajímalo.

No nic, tak ještě jednou od začátku. Do doby blogískové jsem se kdysi dostal pouze a jenom díky svým mladickým pokusům o tvůrčí psaní. To se psal nějaký rok 2006 a ty hrůzy tu pořád někde mám, avšak s přechodem na nejnovější verzi blogu jsem uznal za vhodné vybrat jen pár kusů. Rozumějte, prostě taková skládka pro ty nejlepší z nejhorších. I přes svou celoživotní averzi k poezii, jež se hluboko zakořenila již v temném období základní školy, jsem poslední dva roky sem tam začal sepisovat i nějaké rozvolněné básničky, což upřímně zaskočilo i mne samotného.

Je mi ovšem jasné, že většina lidí, co sem zavítají, mě nezná jako rozněžnělého poetu, ale spíše jako více či méně zlého Astraka, co trhá nožičky broučkům otakáčkům nejen fansuberovým, ale i obecným. Ovšem pokud sem přece jen zabloudil někdo, komu je má osoba úplně cizí, zde vám předkládám takové malé shrnutí:

Jsem student bohemistiky a japonské filologie na olomoucké Univerzitě Palackého s velkou vášní pro překládání a titulkování. Ta se ve mně probudila někdy v roce 2011, kdy jsem začal tvořit fanouškovské titulky, a postupně rostla a sílila, až jsem pomalu překladatelsky „ovládl“ všechny naše relevantní cony s japonskou tématikou, tedy Animefest, Akicon a Natsucon. Kromě této práce, jež povětšinou probíhá za zavřenými dveřmi, jsem ovšem jednu dobu pravidelně chodil s kůží na trh v rámci projektu Konatiny recenze fansubů, kde jsem si bral na paškál titulky vytvořené místní fanouškovskou komunitou. A kromě toho se také zabývám překladem díla klasického japonského autora Kendžiho Mijazawy, abych toho neměl náhodou málo. A také jsem ještě zapomněl na sepisování reportů z akcí. Jsem to ale hlava jedna děravá.

A to tedy tak nějak v kostce jsem já. Teď je již jen a pouze na vás, zdali moji osobu zatratíte, nebo vás zaujala natolik, že vám potenciálně stojí za chvilku vašeho drahocenného času.

Pravidelní čtenáři